|
|
“EVERY STUDENT IS SPECIAL” TASKS -Overview 1 (Romania) |
||
|
Pirmā organizētā tikšanās Starptautiskā Erasmus+ projekta ietvaros “Katrs skolēns ir īpašs” norisinājās Rumānijas pilsētā Petrošani. Pēc rumānu tradīcijas, viesi tika sagaidīti ar sāli un ūdeni, jeb tā saucamo sālsmaizi. Skolēni bija ģērbti nacionālajos tautas tērpos - tie sagaidīja viesus no Itālijas, Latvijas, Polijas un Turcijas. Starp citu, Turciju pārstāvēja skolotāji no divām skolām. Nelielais informātikas kabinets uz trīs dienām pārtapa par pārrunu biroju, kur tika slēgti līgumi, pārrunāti plāni 3 gadiem 2017.g. - 2020.g. Mūs uzrunāja skolas direktore Gabriella… Viņa bija iepriecināta par savas valsts iniciatoriem - skolotājiem, kas cenšas ieviest valstī Eiropas savienības izglītības principus un standartus, cilvēktiesības un individuālo pieeju ne tikai vispārējā izglītojošajā vidē, bet arī iekļaujošajā pieejā. Direktores kundze padalījās ar mums savas skolas radošajos darbos, inovatīvajos projektos, kas skolā tika īstenoti vairākus gadus. Pateicoties angļu valodas skolotājai Lilijai…. viss tika sīki iztulkots angļu valodā. Veiksmīgas un ilgstošas sadarbības pamatā tika ieguldīti arī pozitīvi materiāli - katram savas valsts pārstāvim tika dāvāti suvenīri, atmiņu lietas un, protams, saldumi, kas raksturīgi vietējo kultūrai. Diplomātiskā daļa veikli saplūda ar projekta aktivitātēm:
Projekta vadītāja - angļu valodas skolotāja no Turcijas Gulia…. jau saulaicīgi visus projekta koordinatorus iepazīstināja ar dokumentāciju un principiem, kas tika apstiprināti un atbalstīti Nacionālajā Eiropas padomē. Dalībniekiem tika izsniegtas dokumentu mapes, kurās bija dokumenti, kas apstiprināja kopumā projekta realizācijas pienākumus. Tādēļ, itāļu priekšlikumam skolotāju un skolēnu apmaiņai individualizēto mācību laikā, no Nacionālās padomes netika sniegts atbalsts. Tieši šajā sakarā pie Nacionālās padomes vērsās Rumānijas projekta koordinatore Rodika… Dalībniekiem nepieciešams ievērot noteiktu koncepciju gan aktivitātēs, gan dalībnieku izvēlē, gan finanšu sadales jautājumos (braucienu izmaksas, nakšoņas izmaksas, tehnisko līdzekļu iegāde, kancelejas preču iegāde), lai veiksmīgi realizētu projektu.
Plānoto tikšanos un skolotāju apmācību datumi:
Katra tikšanās - tas ir ne tikai metodiskais darbs, bet arī kultūras un izglītojošo centru apmeklējums. Tās paredz iepazīšanos ar katras valsts izglītības sistēmu, kā arī kafijas pauzes, pusdienas un vakariņas. Rumānijas projekta dalībnieki parūpējās par atbraucošo delegāciju:
Mājas darbi:
Katrā skolā vajadzētu norisināties semināram:
Semināru nodrošināšanai ir jāpiesaista speciālisti, izglītojamo vecāki, pedagogi un skolēni. Konkrēti šis projekts skaitās kā eksperiments, tādēļ projekta īstenošanas procesā var rasties izmaiņas vai notikt korekcija. |
|
01.08.2018